migawka.net

GALERIA FOTOGRAFII AUTORSKIEJ

o mnie

Serdecznie witam na stronie zawierającej zdjęcia mojego autorstwa.

Fotografuję wyłącznie amatorsko i z mniejszymi lub większymi przerwami, trwa to już prawie trzydzieści lat! Jak większość moich rówieśników (rocznik ’64) zaczynałem od polskiego Druha i ruskiej – już małoobrazkowej – Smieny 8M. Później przyszła kolej na – jak to dziś niektórzy mówią – „kultowego” Zenita. Po dwóch pierwszych wymienionych markach ta radziecka lustrzanka była prawdziwym „mercedesem” i to właśnie jego wersją „3M” bardzo długo robiłem zdjęcia.

Kiedy na polskim rynku pojawiły się pierwsze aparaty kompaktowe czyli tzw. „głupawki” wypadało oczywiście sprawdzić czy słusznie nadano im taką ksywkę. Kto choć raz używał takiego aparatu wie, że jak każde urządzenie ma on swoje plusy i minusy – moim zdaniem tych drugich było zdecydowanie więcej…

Aparaty cyfrowe które pojawiły się kilkanaście lat po kompaktach zrewolucjonizowały rynek fotograficzny. Choć pierwsze z nich były mocno niedoskonałe, dawały możliwości szybkiego oglądania efektów naszej pracy, pozwalały w prosty sposób przesyłać zdjęcia internetem, modyfikować je w komputerze za pomocą programów graficznych itd. Pierwszym aparatem cyfrowym który kupiłem był Samsung 2,1, drugim Medion 4,1 a trzecim Pentax 3,2 Optio. Każdy z tych aparatów miał podobne funkcje i choć zalety o których pisałem wcześniej także posiadały, były jednak tylko udoskonalonymi, cyfrowymi wersjami aparatów kompaktowych. Idealnym wyjściem wydawało się być kupienie cyfrowej lustrzanki. Pod koniec roku 2005 stałem się szczęśliwym posiadaczem aparatu Konica Minolta D5 z obiektywem 18-70 a dwa miesiące później dostałem w prezencie obiektyw 75-300 który odkrył przede mną nowe możliwości tego aparatu. W kilka lat później, wymieniłem sprzęt. Obecnie używam Sony Alpha 77 zw/w obiektywami oraz Tamronem 28-75.

Na tej stronie przedstawiam zdjęcia które powstały za pomocą przedostatniego i ostatniego z wymienionych wyżej sprzętów. Mam nadzieję, że oglądając je znajdziecie wśród nich takie, przy których zatrzymacie się chwilę dłużej… Będzie mi ogromnie miło, jeżeli napiszecie kilka zdań komentarza lub podzielicie się informacją o moich zdjęciach na facebooku :).

Pozdrawiam serdecznie,

Michał